Organizacja

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
Nauka języka kaszubskiego Rok szkolny 2019/2020 Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2015 / 2016 Średniowieczny Lębork Strysza Buda Wejherowo Chmielno Tuchlino

Nauka języka kaszubskiego

 

Organizacja języka kaszubskiego – informacje dla rodziców


W ramach zajęć uczniowie rozbudzają w sobie zamiłowania do języka, historii i kultury kaszubskiej, wyrabiają postawę świadomego uczestnictwa w kulturze, rozwijają postawę ciekawości, otwartości i poszanowania innych kultur. Realizacja zajęć obejmuje zaplanowane wycieczki po regionie Kaszub, warsztaty, spotkania z regionalistami, lekcje muzealne, śpiew przy akompaniamencie gitary, różnorodne metody aktywizujące uczniów. ( z powodu pandemii nawet wycieczki realizowane są w trybie zdalnym)

Wszystkie formy uatrakcyjnienia zajęć oraz podręczniki, z których korzystają uczniowie podczas lekcji są bezpłatne.


Naukę języka regionalnego - kaszubskiego może rozpocząć każdy uczeń, którego rodzic złoży odpowiedni wniosek w sekretariacie szkoły – druk wniosku do pobrania w sekretariacie szkoły lub u nauczyciela prowadzącego zajęcia. Wniosek złożony raz obowiązuje na cały okres nauki dziecka w szkole.

Składa się go na zasadzie dobrowolności do 20 września nowego roku szkolnego. Rodzice mogą dziecko wypisać z zajęć drogą pisemnej rezygnacji do dnia 29 września – druk rezygnacji do pobrania w sekretariacie szkoły lub u nauczyciela prowadzącego zajęcia. Dla uczniów, którzy zostali zapisani na zajęcia, nauka języka kaszubskiego zaliczana jest do obowiązkowych zajęć edukacyjnych (zapis w arkuszu ocen i na świadectwie wśród przedmiotów obowiązkowych, liczenie do średniej ocen, wpływ na klasyfikację i promowanie). Realizacja tego przedmiotu jest równoznaczna z zaliczeniem tych zajęć edukacyjnych do dodatkowych (zapis w arkuszu ocen i na świadectwie wśród przedmiotów dodatkowych, liczenie do średniej ocen, bez wpływu na klasyfikację i promowanie).

Na I etapie nauki (klasy I – III) oceniane jest zaangażowanie, aktywność, wysiłek wkładany w wywiązywanie się z obowiązków ucznia w pracę zarówno podczas zajęć lekcyjnych jak i w zadaniach proponowanych przez nauczyciela. 

Na II etapie nauki (klasy IV – VII) oprócz aktywności i zaangażowania ucznia, oceniana jest również wiedza (rozumienie ze słuchu, mówienie, czytanie, pisanie).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do nauki języka kaszubskiego w naszej szkole. Więcej informacji na stronie internetowej w zakładce „Język kaszubski" – relacje z konkursów, wycieczek i spotkań.

Zachęcamy do przeczytania artykułu pt. „ Język kaszubski skarbem twojego dziecka".

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Stowięcinie
    Stowięcino 37, 76-220 Główczyce
  • 59 8116676

Galeria zdjęć