Pedagodzy Tydzień Profilaktyki 2019 Tydzień Profilaktyki 2017 Tydzień Profilaktyki 2015 Tydzień Profilaktyki 2014 Przydatne strony internetowe

Tydzień profilaktyki w naszej szkole minął zgodnie  z harmonogramem działań.

17.03.2014 r.

DZIEŃ  UŚMIECHU

Dzień pod hasłem:

„ŻEBY ŻYCIE MIAŁO SMACZEK”

Obowiązywał kolor żółty lub żółty element stroju.

1.      Uczniowie ubrani na żółto lub jakiś element tego koloru nie mogli w tym dniu otrzymać oceny niedostatecznej.

2.      Zorganizowaliśmy akcję jabłko  dla każdego ucznia.

3.      Akcja chcesz ładnie wyglądać zdrowo się odżywiaj -integracja zespołu klasowego – śniadanko profilaktyczne:

Klasy I – III – sok warzywny lub owocowy; koktajl;

Klasy IV – VI – zdrowa kanapka;

Klasy I –III Gimnazjum - surówka

4.     Odbył się konkurs Recepta na zdrowe życie:

Klasy I – III – Piramida żywieniowa (technika dowolna),

Klasy IV – VI – Wiersz, hasło, motto; jadłospis na jeden dzień,

Klasy I – III Gimnazjum – Wiersz, hasło, motto; jadłospis na jeden dzień.

18. 03. 2014 r.

Dzień pod hasłem:

„OD NAS ZALEŻY  NASZE  BEZPIECZEŃSTWO”

Był to niebieski dzień protestu przeciwko agresji – obowiązywał w tym dniu niebieski element stroju.

Odbyły się w tym dniu:

1. Spotkanie z kuratorem dla klas VI i gimnazjum

2..      Zajęcia świetlicowe – projekcja filmu na temat agresji.

3..      Profilaktyka agresji w pigułce – „5 minut w każdej klasie informacje przedstawicieli samorządu”.

19. 03. 2014 r.

Był to Dzień pod hasłem:

Dzień Praw Dziecka

W tym dniu obowiązywał  w szkole  kolor czerwony  symbolizujący Prawa Dziecka.

1..      Był to Dzień bez pytania i kartkówek !!!!!!!

2.      Uczeń w tym dniu ubrany na czerwono  mógł poprawić ocenę, a nauczyciel miał obowiązek zapytać ucznia.

3..      „5 minut o prawach dziecka” – informacje SU.

4.     Prezentacja multimedialna na świetlicy  o J. Korczaku i prawach dziecka.

20.03.2014 r.

Dzień pod hasłem:

DZIĘKUJĘ  -  NIE  PALĘ,  NIE  PIJĘ,  NIE  BIORĘ.

Obowiązywał kolor biały.

Odbyły się w tym dniu:

1.      Profilaktyka uzależnień w pigułce – 5 minut  w każdej klasie.

2.      Projekcja filmów na temat uzależnień na zajęciach świetlicowych.

3.      Spotkanie klas VI i I – III Gimnazjum z policjantem.

21.03.2014 r.

I dziś dzień pod hasłem:

„ ŻYCZLIWOŚĆ  I WYROZUMIAŁOŚĆ”

W tym dniu obowiązywał   w szkole kolor zielony „symbol nadziei na lepsze jutro”.

Apel podsumowujący zmagania profilaktyczne.

Odbyło się rozstrzygnięcie konkursu  „Recepta na zdrowe życie”. Każda z klas zaprezentowała prace plastyczne zgodnie z przydziałem oraz scenkę dotyczącą uzależnień:

Klasa I – od słodyczy

Klasa II – od telewizora

Klasa III – od komputera

Klasa IV – od papierosów

Klasa V – od alkoholu

Klasa VI – od komputera

Klasa I G – od narkotyków

Klasa II G – od papierosów

Klasa III G – od alkoholu

Równocześnie komisja oceniła Marzanny wykonane  przez poszczególne klasy. Następnie wszystkie klasy w określonej kolejności wyruszyły w trasę, gdzie czekały na nich zadania testu profilaktycznego „Powiedz nie” oraz zadania związane z przyrodą.

W tym dniu podsumowano konkursy profilaktyczne i przydzielono miejsca zaznaczając, że wszyscy są zwycięzcami, ponieważ wiedzą jak należy się zdrowo odżywiać, co jest szkodliwe dla organizmu i jak istotne są zachowania asertywne oraz co robić, żeby przeciwstawiać się agresji   i przemocy.

W kategorii  klas I –III przyznano 2 pierwsze miejsca dla klasy I  i II; drugie miejsce klasa – III,

W kategorii klas IV – VI  1 miejsce: klasa IV, 2 miejcse: klasa VI, 3 miejcse: klasa V

W kategorii klas I –III Gimnazjum Dwa pierwsze miejsca: klasa I i II , 2 miejsce klasa III

Wszystkie  klasy brały aktywny udział w obchodach Dni profilaktyki. Przygotowały pyszne kanapki, soki, surówki i transparenty. Za zaangażowanie w realizację zadań klasy otrzymały nagrody oraz ich opiekunowie.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, dostarczyła wszystkim uczestnikom miłych wrażeń, wpłynęła pozytywnie na umocnienie więzi klasowych i integrację społeczności szkolnej. Działania profilaktyczne o takim charakterze będą w naszej szkole kontynuowane.

Zapraszamy do galerii :)