Witamy w bibliotece Regulamin biblioteki

Regulamin biblioteki

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Każdy czytelnik powinien się zapoznać z regulaminem biblioteki.
  2. Ze zgromadzonych w bibliotece książek i czasopism korzystać można wypożyczając je do domu, czytając lub przeglądając na miejscu.
  3. Biblioteka służy wszystkim uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły, a także rodzicom.
  4. Czytelnik może wypożyczać książki wyłącznie na swoje nazwisko.
  5. Jednorazowo można wypożyczać 2 książki na okres 2 tygodni. Przeczytane książki należy zwrócić do biblioteki, gdyż czekają na nie inni czytelnicy.
  6. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę biblioteczną, musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza.
  7. Zbiory biblioteki są naszą wspólną własnością. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem lub zgubieniem.
  8. Wszystkie wypożyczone książki muszą być zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego.

Regulamin zatwierdzono Uchwałą Rady Pedagogicznej

z dn. 16 listopada 1999 r.